תואר ראשון בשנתיים לאנשי זרועות הביטחון ועוד

המדור לזרועות הביטחון של אונ' בר אילן מקיים ארבע תוכניות לימוד לתואר ראשון. התוכניות מובנות ומיועדות לקהל הרחב, אך בעיקר עבור אנשי כוחות הביטחון. תוכניות מובנות אלו גובשו על מנת לאפשר שילוב לימודים ותעסוקה באופן מושלם, בין אם במסגרת שירות בזרועות הביטחון ובין אם במסגרת מקום עבודה אחר.

לימודי תואר ראשון בשנתיים בתוכניות ייחודיות

ארבעת תוכניות הלימודים נקראות: ניצבים, מורשה, משאבי אנוש ומגן, כאשר בסוף כל מסלול מתקבלת תעודת B.A. רב תחומי מדעי החברה.

תוכניות לימודי תוכש (תוך כדי שירות) כוללות ליווי צמוד של סגל האקדמי ומנהלי שנועד במיוחד לשם כך והן בנויות, הן מבחינת ניהול הזמן והן מבחינת התכנים, במיוחד עבור אוכלוסיה המעוניינת להתפתח בתחום הביטחון ולהעשיר את הידע בנושאים אלה. 

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים דרך עמוד צור קשר או בטלפונים 03-5317005/6

תוכנית צופן

תוכנית זו מתמקדת בתחומים: ניהול, ביטחון, אבטחת מידע וסייבר. התוכנית תהיה פעילה החל משנה"ל תשפ"ד ופונה לאנשי ונשות זרועות הביטחון וכן לקהל הרחב שיש לו זיקה לעולם העסקי כמו גם לסוגיות של ביטחון לאומי. תוכנית צופן שמה דגש רב על תחום עולם הניהול במציאות משתנה ומרובת אתגרים. במהלך הלימודים מעמיקים הסטודנטים והסטודנטיות את הידע התאורטי המעשי באספקטים מקיפים של ניהול, ביטחון, אבטחת מידע וסייבר.

הלימודים בתוכנית צופן מתקיימים מחודש אוקטובר 2023 עד אוקטובר 2025, במשך שנתיים קלנדריות מלאות (כולל חודשי הקיץ וחופשת הסמסטרים), מלבד חגים ומועדים, ונחלקת ליום עד יומיים בשבוע של לימודי ערב וימי שישי בשעות הבוקר במתכונת מקוונת, ועל כן מותאמת ככפפה לאוכלוסיה העובדת, לרבות אנשים המשרתים ו/או עובדים בזרועות הביטחון.

>>>הקליקו למידע נוסף על: תוכנית צופן

תוכנית ניהול משאבי אנוש

גם תוכנית לימודים זו מקנה תעודת בוגר תואר ראשון B.A רב תחומי מדעי החברה ומתמקדת בתחומים: משאבי אנוש, מדעי המדינה וביטחון, בדגש על תחום משאבי האנוש. תוכנית ניהול משאבי אנוש קיימת מאז שנת 1995 ככלל התוכניות המיועדות לזרועות הביטחון וגם לה בוגרים רבים אשר מצאו את הדרך לשלב עבודה ולימודים אקדמיים רלוונטיים לתחומי עבודתם ולמנף את עצמם גבוה מבחינה מקצועית.

גם הלימודים במסגרת תוכנית זאת הינם לימודי תואר ראשון בשנתיים – כלומר, ארבעה סמסטרים רגילים ועוד שני סמסטרי קיץ,  אשר נערכים במשך יום או יומיים במהלך השבוע וימי שישי בבוקר.

>>>הקליקו למידע נוסף על: תוכנית ניהול משאבי אנוש.

תוכנית ניצבים

תוכנית ניצבים גם היא מקנה תואר ראשון B.A רב תחומי מדעי החברה, קיימת כבר למעלה משלוש עשרה שנים ומונה מאז ועד היום בוגרים רבים. התכנית מתמקדת בתחומים: קרימינולוגיה, פסיכולוגיה וביטחון.

הלימודים במסגרת תוכנית ניצבים מתקיימים יום או יומיים במהלך השבוע בשעות אחר הצהריים וכן בימי שישי בבוקר ונפרסים על פני שישה סמסטרים הכוללים שני סמסטרי קיץ, ובכך ניתן  לרכוש תואר ראשון בשנתיים. 

>>>הקליקו למידע נוסף על: תוכנית ניצבים.

תוכנית מגן

תוכנית מגן גם היא מקנה תואר ראשון B.A רב תחומי מדעי החברה. תוכנית זו מתמקדת בתחומי ניהול משברים מצבי חירום וסייבר. 

הלימודים במסגרת תוכנית מגן מתקיימים יום או יומיים במהלך השבוע בשעות אחר הצהריים וכן בימי שישי בבוקר ונפרסים על פני שישה סמסטרים הכוללים שני סמסטרי קיץ, ובכך ניתן  לרכוש תואר ראשון בשנתיים.

תוכניות זו מתחילה בסמסטר אביב, ולא בסמסטר חורף כשאר התוכניות. 

>>>הקליקו למידע נוסף על: תוכנית מגן.

 

תנאי קבלה ללימודים לשנה"ל תשפ"ב

אופציה א': תעודת בגרות מלאה בממוצע 82 לפחות, הכוללת מינימום 4 יח"ל בגרות באנגלית + בחינת מיון באנגלית בציון של 85 מינימום** (ללא צורך בבחינה פסכומטרית).

אופציה ב':תעודת בגרות מלאה הכוללת מינימום 4 יח"ל בגרות באנגלית ובחינה פסיכומטרית בשקלול 42* + בחינת מיון באנגלית בציון של 85 מינימום**.

*השיקלול הינו לפי 'הערכת סיכויי קבלה' באתר אוניברסיטת בר אילן- מדעי החברה

אופציה ג': תעודת תכנית 30+ בממוצע 85, ללא צורך בבחינה פסכומטרית + בחינת מיון באנגלית בציון של 85 מינימום**. תכנית 30+ היא תכנית המכינה מועמדים מעל גיל 30 ללימודי התואר.

**ציון האנגלית יקבע על פי תוצאות בחינת המיון (פסיכומטרי/אמיר/אמירם). הסטודנטים יסווגו לקורסים באנגלית לפי רמתם. 

 

הנכם מוזמנים ליצור עמנו קשר לקבלת פרטים נוספים דרך עמוד צור קשר או בטלפונים 03-5317005/6