מלגה ללא התנדבות – מידע לאנשי קבע וללוחמים משוחררים - תשפ"ג

*** המידע בעמוד זה מתייחס לשנה"ל תשפ"ג בלבד ***

הקרן לקליטת חיילים משוחררים מציעה מלגה ללא התנדבות בשיעור של 75%, כאשר אוניברסיטת בר-אילן משלימה את המלגה ל-100% משכר הלימוד ל-100 הנרשמים הראשונים!

*** המידע בדף זה מתייחס לשנה"ל תשפ"ג בלבד, בהמשך יינתנו פרטים אודות מלגת ממדים ללימודים תשפ"ד ***

לקבלת מידע על כלל המלגות באוניברסיטה -קטלוג מלגות תשפ"ד

מלגה ללא התנדבות מאפשרת לזכאים לא רק לקבל סבסוד משמעותי לשכר הלימוד האקדמי כי אם גם מאפשרת להתרכז בלימודים אקדמיים בראש שקט וללא התחייבויות נוספות. אז אם אתם אנשי קבע או לוחמים משוחררים ואתם מחפשים מלגה לתואר ראשון ללא התנדבות או לתואר שני, הקרן לקליטת חיילים משוחררים מציעה מלגת ממדים ללימודים בשיעור של 75% משכר הלימוד, ואוניברסיטת בר-אילן משלימה את המלגה ל-100% ל-100 הנרשמים הראשונים!

מלגות ללא שעות התנדבות

לימודים אקדמיים מניחים את התשתית לשכר גבוה יותר, למנעד רחב יותר של אפשרויות ,תעסוקה וקידום, ובאופן כללי למסלול קריירה טוב יותר. עם זאת, לימודים אקדמיים כרוכים בהשקעה של זמן וגם של כסף, מה שלעיתים מרתיע אנשים העובדים במשרה מלאה וגורם להם לוותר על רכישת השכלה אקדמית. מלגה ללא התנדבות עשויה להיות פתרון מתאים עבור אנשים אשר אופי עיסוקם הוא אינטנסיבי ומחייב מאד (כמו עובדי זרועות הביטחון לדוגמה - אנשי קבע, לוחמים, תומכי לחימה ועוד).

מלגה ללא התנדבות מבוססת על ההנחה שרכישת השכלה היא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על העתיד התעסוקתי ועל רמת החיים, וכי הענקת מלגות לימודים ללא התנדבות תאפשר לזכאים להן להתמקד בלימודים האקדמיים, מבלי לדאוג למימון שכר הלימוד, ללא כל צורך בהקדשת שעות התנדבות, ללא התחייבויות נוספות וללא הסחות דעת.

רבים מאיתנו בוודאי מכירים את 'מלגת פרח' או את 'מלגת אימפקט'. מלגות אלו פופולריות מאוד והן מאפשרות סבסוד חלקי של שכר הלימוד האקדמי. אולם, קבלת מלגות אלו מותנית בהקדשת שעות התנדבות לטובת הקהילה ולטובת אוכלוסיות מיוחדות. אין ספק כי מודל המלגה שמותנית בשעות התנדבות הוא מודל סוציאלי מבורך, משום שהוא מאפשר לתרום לחברה, וההתנדבות עצמה מזכה את המתנדב בתחושת סיפוק.

יחד עם זאת כדאי לדעת שלצד המלגות המוכרות הנ"ל, יש בנמצא גם מלגות לימודים ללא התנדבות, כאשר הייחודיות שלהן היא בכך שהזכאות לקבלת המלגה אינה מותנית בשעות התנדבות וגם אינה מותנית בשירות מילואים.

הגישו בקשה בבר-אילן לקבלת מלגה ללא התנדבות (ממדים ללימודים) לאנשי קבע וללוחמים משוחררים >>> לבקשת המלגה, ובמקביל צרו עמנו קשר למידע על מסלולי הלימוד לתואר ראשון במדור לזרועות הביטחון, דרך  עמוד צור קשר או בטלפון 03-5317005/6

מי זכאי לקבלת מלגה ללא התנדבות במסגרת תוכנית ממדים ללימודים?

בין זכאי מלגות לימודים ללא שעות התנדבות (במסגרת תוכנית ממדים ללימודים) נמנים אנשי קבע, לוחמים משוחררים ואוכלוסיות מיוחדות אשר השלימו שירות מלא ותקין. המלגות מוענקות עבור כל שנת לימוד אקדמית במסלולי תואר ראשון ותואר שני, ותוכניות הלימוד השונות במדור לזרועות הביטחון בבר-אילן נוגעות באופן ישיר ורלוונטיות לעולם העשייה של אנשי זרועות הביטחון, כפי שתוכלו לקרוא מייד >>

למידע נוסף על אודות זכאי מלגה ללא התנדבות בקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון הקליקו>> כאן

 

מידע על השלמת מלגה לתואר ראשון ללא התנדבות

בעקבות החוק החדש שעבר באוגוסט 2021 ושנועד לעגן, לתקצב ולהסדיר את היוזמה למלגת לימודים לחיילים, המעניקה מלגה בשיעור של 75% מעלות שכר הלימוד ללוחמים, אנשי קבע ואוכלוסיות מיוחדות, אוניברסיטת בר-אילן מציעה ל-100 הנרשמים הראשונים שהם לוחמי יחידות עילית להצטרף לתוכניות תואר ראשון במדור לזרועות הביטחון עם השלמה ל-100% מלגה לתואר ראשון ללא התנדבות.

ניתן לממש את המלגה באחת ממגוון תוכניות התואר הראשון המוצעות במדור לזרועות הביטחון, כאשר משך הלימודים במסלולי תואר ראשון הוא שנתיים בלבד (6 סמסטרים רצופים) והלימודים מתקיימים פעמיים בשבוע, פעם ביום חול בשעות הערב ופעם ביום שישי בשעות הבוקר - כך שניתן לשלב שירות/עבודה בד בבד עם הלימודים האקדמיים.

בעלי זכאות לקבלת מלגה ללא התנדבות? תוכלו להירשם ללימודים באחד ממסלולי התואר הראשון שלהלן:

  • תוכנית מגן - ניהול משברים, מצבי חירום וסייבר-  ב.א רב תחומי במדעי החברה. התוכנית מתמקדת בתחום ניהול מצבי חירום, אירועי אסון, סייבר ומשברים. למידע על תוכנית מגן.
  • תוכנית צופן - ניהול, ביטחון וסייבר - ב.א רב תחומי במדעי החברה. התוכנית המתמקדת בתחומי הניהול, הביטחון, ענן ואבטחת מידע, וסייבר. למידע על תוכנית צופן.
  • תוכנית ניצבים - קרימינולוגיה, פסיכולוגיה וביטחון - ב.א רב תחומי במדעי החברה. התוכנית מתמקדת בתחומי הפסיכולוגיה, הקרימינולוגיה והביטחון. למידע על תוכנית ניצבים.
  • תוכנית ניהול ומשאבי אנוש - ניהול משאבי אנוש ומדעי המדינה - ב.א רב תחומי במדעי החברה. התוכנית מתרכזת בניהול משאבי אנוש, פסיכולוגיה חברתית, יחסים בין לאומיים, מחשבה מדינית, ממשל ופוליטיקה, התנהגות ארגונית ויחסי עבודה. למידע על תוכנית משאבי אנוש.

תוכנית לתואר שני לבעלי זכאות לקבלת מלגה ללא התנדבות:

בוגרי תואר ראשון יכולים להמשיך למסלול תואר שני במדור לזרועות הביטחון. מסלול הלימוד אינו כוללים תזה ומשך זמן הלימודים הוא שנה אקדמית בלבד (3 סמסטרים רצופים).

  • תוכנית עמנואל - מ.א בלימודי המזרח-התיכוןמזרח תיכון חדש - בין אסלאם רדיקלי, מהפכנות איראנית לרשתות חברתיות, שת"פ אנרגטי והסכמי אברהם. התוכנית לתואר שני מתמקדת בחברה, בפוליטיקה, רשתות חברתיות, דת וביטחון במזרח התיכון. למידע על תוכנית עמנואל.

*** הקבלה למסלולי התואר הראשון והשני במדור לזרועות הביטחון מותנית בעמידה בדרישות האוניברסיטה בכל אחת מהתוכניות.

*** מידע בעמוד זה פונה לנשים וגברים באופן שווה.

הגישו בקשה בבר-אילן לקבלת מלגה ללא התנדבות (ממדים ללימודים) לאנשי קבע וללוחמים משוחררים >>> לבקשת המלגה, ובמקביל צרו עמנו קשר למידע על מסלולי הלימוד לתואר ראשון במדור לזרועות הביטחון, דרך עמוד צור קשר או בטלפון 03-5317005/6